Stále více Britů má problém zaplatit své účty

on

|

views

and

comments

Růst spotřebitelských cen snižuje kupní sílu obyvatel Spojeného království. Podle průzkumu, který zdůraznil vliv vysoké inflace na veřejnost, stále více lidí v Británii stále obtížnější platí své účty. A stoupá počet těch, kteří se obávají, že tuto zimu nebudou moci vytápět své domovy.

Nejnovější průzkum společnosti Kantar Public, který aktualizuje každý měsíc, ukázal, že 39% dotázaných má potíže s úhradě účtů. To je o devět procentních bodů více než v zářijovém průzkumu.

Průzkum se uskutečnil ve dnech 14. až 18. října a zúčastnilo se na něm 1075 lidí. Sedm z 10 respondentů v anketě vyjádřilo obavy, že ceny čerstvých potravin a pohonných látek v nejbližších měsících vzrostou.

Podíl těch, kterých mají obavy, že si v zimních měsících nebudou moci dovolit zatopit, se mezi zářím a říjnem také zvýšil o devět procentních bodů na 62%.

Účty za energie v Británii počátkem tohoto měsíce vzrostly, protože cenový strop nejpoužívanějších tarifů se zvýšil o přibližně 12%.

Míra inflace v zemi sice v září mírně klesla na 3,1% ze srpnových 3,2%, procenta, ale udržela se vysoko nad 2 procentním cílem Bank of England (BoE), která, navíc, upozornila, že inflace brzy pravděpodobně dosáhne 4%.

Share this
Tags

Must-read

Průměrná výše dluhu dlužníků v tomto roce roste

Nejvíce dlužníků pochází z Prahy, nejvyšší závazky mají v Bratislavě.Průměrná výše dluhu Slovenské dlužníků v tomto roce dosahuje 2 600 eur, zatímco v roce...

Nižší slevy a horší dostupnost. Černý pátek a Vánoce budou chudší

Důvodem je čipová krize a kapacity výrobců z Asie. Obchodníci během něho lákavými slevami vždy startují vánoční sezónu. V tomto roce připadá na 27. listopadu. E-shopy,...

Británie a EU stále nevyřešily otázku obchodu v Severním Irsku

Rozhovory mezi Británií a Evropskou unií o obchodních pravidlech Severní Irsko po brexite byly konstruktivní, podstatné rozdíly však přetrvávají. Oznámila to v sobotu vláda...
spot_img

Recent articles

More like this