Premiér při rostoucích cenách energií absolutně selhává

on

|

views

and

comments

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) při rostoucích cenách energií absolutně selhává. Uvedla to Patrícia Medvěd Macíková, mluvčí mimoparlamentní strany Hlas-SD, v reakci na premiérově vyjádření v sobotní diskusní relaci RTVS Sobotní dialogy.

Premiér Eduard Heger podle ní absolutně selhává při řešení drastického růstu cen energií, které mohou mít vážný dopad na rozpočty domácností a likvidační následky pro množství firem.

V Sobotních dialozích Heger podle mluvčí Hlas-SD přednesl u tématu energií svou obvyklou „zásobárnu“ frází – nemaľujme čerta na zeď, růst cen Slovensko zvládne a samozřejmě za všechno je vinna opozice. To vše podle ní v situaci, kdy pro dětinský spor ministrů Igora Matoviča (OĽaNO) a Richarda Sulíka (SaS) nepočítá státní rozpočet s žádnými kompenzacemi za vysoké ceny energií.

Pokud by podle Medvěd Macíková byl pan Heger skutečným premiérem a nikoli pouze Matovicova mluvčím, zavřel by se s oběma neschopnými ministry na Úřadu vlády ČR, bouchl po stole a nepustil jejich odtud, dokud se nedohodnou. Bohužel Slovensko má podle ní premiéra, který není lídrem a vládu, která selhává na každém kroku. Proto musí podle mluvčí strany tato vláda čím dříve odejít.

Zvyšování cen energií v roce 2022 by domácnosti neměly velmi pocítit. Uvedl to v pořadu RTVS Sobotní dialogy předseda vlády ČR Eduard Heger. „Obecně by domácnosti neměly být nějak výrazně dotčeny, protože máme regulaci cen pro domácnosti,“ upřesnil premiér.

„Pro nás je důležité mít v hledáčku lidí, které by růst cen energií mohl zasáhnout nadmíru, a tehdy jim třeba adresně pomoci. Budeme sledovat dosah (zvýšení) na nízkopříjmové skupiny, jakým způsobem je to zasáhne. Adresní řešení bude směrovány pouze k této skupině lidí. Pro ostatní je cenotvorba nastavena jako po předchozí roky. Nepředpokládáme, že bude nutná intervence, „přiblížil Heger.

V případě zvyšování cen energií pro firmy je podle premiéra vláda připravena „promptně reagovat“. „Máme připravené několik řešení,“ řekl premiér.

Share this
Tags

Must-read

Jak fungují měnové páry na finančních trzích? Jaký je jejich vliv na investice a obchodování?

Investice jsou lákavou příležitostí, která nám může pomoci se zvýšením příjmu. Jednou z více pokročilých a možná i částečně složitějších možností investování se budeme zabývat...

Magický čas kamenů v moderní době

Ač má magie drahých kamenů související s astrologickými znameními kořeny v babylónské civilizací, Babyloňané nebyli jediným národem, který v magii kamenů věřil. Obdobné prvky...

Průměrná výše dluhu dlužníků v tomto roce roste

Nejvíce dlužníků pochází z Prahy, nejvyšší závazky mají v Bratislavě.Průměrná výše dluhu Slovenské dlužníků v tomto roce dosahuje 2 600 eur, zatímco v roce...
spot_img

Recent articles

More like this