Fed brzy začne omezovat nákupy dluhopisů

on

|

views

and

comments

Powell přiznal, že problémy a nedostatky v rámci dodavatelských řetězců, které způsobily prudký nárůst cen, „zřejmě budou trvat déle, než jsme původně očekávali, zřejmě výrazně do příštího roku“. Fed však podle něj musí být „trpělivý“.

Fed podle Powella brzy začne omezovat masivní měsíční nákupy dluhopisů a úplně je zastaví do poloviny příštího roku. Skutečné zpřísnění měnové politiky, které by zpomalilo tvorbu pracovních míst, by však bylo předčasné.

Trh očekává, že Fed ohlásí začátek omezování nákupů dluhopisů po listopadovém zasedání měnového výboru (FOMC). Klíčová úroková sazba Fedu by měla zůstat téměř na nule po většinu příštího roku, s jejím prvním zvýšením se počítá nejdříve na konci 2022.

Inflace v USA je více než dvojnásobná ve srovnání s dvouprocentním cílem Fedu. Podle Powella je však nedostatek dodávek pouze dočasný a zmenší se, když se sníží tlak na růst cen a mezd. Přislíbil však, že Fed v případě potřeby přijme opatření na přibrzdění inflace.

Powellová slova, že Fed je na nejlepší cestě, aby začal ukončovat monetární stimuly, měli v pátek negativní vliv především na technologické akcie.

Share this
Tags

Must-read

Jak fungují měnové páry na finančních trzích? Jaký je jejich vliv na investice a obchodování?

Investice jsou lákavou příležitostí, která nám může pomoci se zvýšením příjmu. Jednou z více pokročilých a možná i částečně složitějších možností investování se budeme zabývat...

Magický čas kamenů v moderní době

Ač má magie drahých kamenů související s astrologickými znameními kořeny v babylónské civilizací, Babyloňané nebyli jediným národem, který v magii kamenů věřil. Obdobné prvky...

Průměrná výše dluhu dlužníků v tomto roce roste

Nejvíce dlužníků pochází z Prahy, nejvyšší závazky mají v Bratislavě.Průměrná výše dluhu Slovenské dlužníků v tomto roce dosahuje 2 600 eur, zatímco v roce...
spot_img

Recent articles

More like this