Británie plánuje investovat téměř 7 miliard liber do dopravy

on

|

views

and

comments

Británie plánuje v rámci rozpočtu na následující rok investovat téměř 7 miliard liber (8,3 miliardy eur) do dopravy mimo Londýna na snížení ekonomické nerovnosti. Uvedlo to v sobotu (23. 10.) ministerstvo financí.

Šéf resortu financí Rishi Sunak představí iniciativu v oblasti dopravy během podzimní revize rozpočtu a výdajů na příští týden ve středu (27. 10.).

Takzvaný program vyrovnávání rozdílů mezi regiony premiéra Borise Johnsona se považuje za nezbytný k udržení voličů v bývalých baštách hlavní opoziční Labouristické strany, kteří podpořili konzervativců ve volbách v roce 2019. Investice jsou tak považovány za odměnu za tuto podporu.

Očekává se, že ministr Sunak se bude ve středu při prezentaci rozpočtu pevně držet plánů na ozdravení financí po mimořádných výdajích spojených s pandemií nového koronavirus, a to přesto, že mu lepší než předpokládaný stav ekonomiky nabízí určitý manévrovací prostor.

Británie se zotavuje z krize způsobené onemocněním COVID-19 rychleji, než se očekávalo. Vzhledem k tomu, že její ekonomika je na tom lépe, Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR) pravděpodobně zvýší výhled jejího růstu v současném roce, sníží prognózu nezaměstnanosti a také půjčky díky vyšším daňovým příjmům.

Odborníci však předpovídají, že i přesto ministr financí Sunak neuvolní fiskální omezení, neboť zotavování ekonomiky začíná zpomalovat a prudce rostoucí inflace znamená vyšší úrokové platby z velkého dluhu Spojeného království. Po pozastavení fiskálních pravidel na začátku pandemie se předpokládá, že plánuje zavést nové.

Zářijové rozhodnutí Sunaka financovat mimořádné výdaje na zdravotnictví a sociální věci výlučně zvýšením daní naznačuje, že snížení deficitu je zatím jeho prioritou.

Analytici odhadují, že OBR zvýší prognózu růstu hrubého domácího produktu (HDP) Británie v roce 2021 na 7% ze 4% v březnové předpovědi.

Share this
Tags

Must-read

Jak fungují měnové páry na finančních trzích? Jaký je jejich vliv na investice a obchodování?

Investice jsou lákavou příležitostí, která nám může pomoci se zvýšením příjmu. Jednou z více pokročilých a možná i částečně složitějších možností investování se budeme zabývat...

Magický čas kamenů v moderní době

Ač má magie drahých kamenů související s astrologickými znameními kořeny v babylónské civilizací, Babyloňané nebyli jediným národem, který v magii kamenů věřil. Obdobné prvky...

Průměrná výše dluhu dlužníků v tomto roce roste

Nejvíce dlužníků pochází z Prahy, nejvyšší závazky mají v Bratislavě.Průměrná výše dluhu Slovenské dlužníků v tomto roce dosahuje 2 600 eur, zatímco v roce...
spot_img

Recent articles

More like this